+90(262) 729 33 73 Pbx

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

Hakkımızda

hakkimizda

DOĞUŞ VE SEKTÖRE İLK ADIMLARIMIZ
ONAT PROFİL  ve Alaşım San. Tic. Ltd. Şti. 1993 senesinde üç kardeş ve babalarının çabalarıyla İstanbul’un Çekmeköy semtinde 750 tonluk  alüminyum ekstrüzyon presi ile üretim hayatına başlamıştır.  2000 yılında ise Romanya Köstence’de %50 ortaklıkla alüminyum profil imalatı yapan (ALPROF S.A)  firmasını kurmuştur.  2004 yılında firmamız şimdiki yeri olan Kocaeli’nin Gebze ilçesine taşınmıştır. Burada 1000 tonluk ve 1250 tonluk ekstrüzyon preslerinin yanına, 2016 yılında 770 tonluk ekstrüzyon presini de devreye alarak alüminyum profil üretim kapasitesini büyük ölçüde arttırmıştır.
kurumsalFirma prensipleri gereği sürekli gelişmeyi hedeflemesi, daha spesifik alaşımlara yönelmek ve bunların üretimini sağlamak amacı ile bünyesine kendi dökümhanesini eklemiştir. Böylece gelen özel siparişlere de cevap verilmesi sağlanmıştır. Firma prensiplerinden olan müşteri odaklılık, esnek ve çok yönlü üretim performansı bu sayede arttırılmıştır. Bunun yanında üretim bandına kattığı 2 adet 250 tonluk soğuk şekillendirme presi ile 3 boyutlu parçaların üretimi konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Hammadde ve profillere farklı ısıl işlemlerin uygulanabilmesi amacı ile ısıl işlem fırınları yatırımları yapılmıştır. Kilometre taşlarından bir tanesi ise 2010 yılında yapılan yatırımlar ile oluşturulan ve halen büyümekte olan Talaşlı İmalat bölümüdür. Firma içi üretim kapasitesi ve yeteneğini arttıran ve farklı şekillerde işleme sağlayan makineler ile hem profil üretimi hem de kesim ve işlemesi firma içinde sağlanmış olmaktadır. Bunların yanında firmamızda geniş bir yelpazede kalıp üretimi ve ürün odaklı spesifik işleme cihazları üretim kapasitesi olan birde kalıphane bulunmaktadır. Ayrıca ilerleyen yıllar ile kalite ve performansı arttırma amacı ile tüm proseslerde geliştirmeler yapılmıştır. Ekstrüzyon preslerinde ve ısıl işlem fırınlarında PLC sistemi ile entegre edilmiş takip ve analiz sistemleri kurulmuştur. Ayrıca firma genelinde kullanılan ERP sistemi ile takip edilebilirliğin kontol altına alınması sağlanmaktadır. Bunun yanında ise Talaşlı İmalat parkuru genişletilerek yeni işleme merkezleri ile işleme yeteneği üst seviyelere çıkartılmıştır.

KALİTE & KONTROL DEPARTMANIMIZ

kalite-oantÜretim kadar ölçme, takip ve kalite konusuna ağırlık veren firmamızda son yenilikleri takip eden ve uygun geliştirilmiş sistem ile güvenilirliği ve takip edilebilirliği en yüksek dereceye getirmek için faaliyet gösteren ve üretimi sağlam temellere oturtan Kalite Bölümü bulunmaktadır. 2006 ve 2010 yıllarından aldığı ISO/TS 16949:2009 ve ISO 9001 sertifikaları, 2016 yılında aldığı BS OHAS 18001 ve ISO 14001 sertifikaları ile  kalitesini pekiştirmektedir. Kalite kapsamında yalın üretim ve sürekli gelişmeyi hedefleyen firmamızda yeni sertifikasyonlar için çalışmalarda sürmektedir. Genel olarak tecrübeli ve hassas çalışmayı ilke edinmiş Kalite & Kontrol Departmanı ile müşteri memnuniyeti en yüksek seviyede tutulması sağlanmaktadır. Otomotiv gibi hassas toleranslara ve yüksek kalite seviyesi istenen bir sektöre ağırlıklı olarak üretim yapan firmamız için kalite vazgeçilmezdir.

AR-GE DEPARTMANIMIZ & LABORATUVARIMIZ

arge-onatTüm bu üretim ve yetenek yatırımlarının yanında bilgi ve tecrübenin önemine de inanan firmamızda üretilen ürünlerin özellikleri ve araştırma büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple araştırma ve geliştirme konularında iddialı olmak amacıyla firma bünyesine farklı özelliklerde ölçüm ve inceleme cihazları bulunan ve birçok firmada bulunmayan alanında derinlemesine araştırmalara olanak sağlayan laboratuvar eklenmiştir. Bu laboratuvar sayesinde gerek üretim kalitesi ve performansı gerekse yeni üretim alanları ve özelliklerin geliştirilmesi olsun birçok alanda çalışmalar yapacak Ar-Ge birimi kurulmuştur. Ar-Ge çalışmaları kapsamında TÜBİTAK, TTGV, TEYDEB ve KOSGEB gibi kurumların ortaklığında ve gözetiminde sürdürmekte olan firmamız yurt içi ve yurt dışı ortaklı olmak üzere birçok çalışmada yer alarak üretim, kalite ve performans anlamında seviyesi geliştirmektedir.

BERABER ÇALIŞTIĞIMIZ SEKTÖRLER

fabrika-onatFirmamız yapı olarak genel sektör ihtiyaçlarının yanında özellikle spesifik üretimlere yönelmektedir. Bu kapsamda üretim hacminin büyük bir çoğunluğunu yurt içi ve yurt dışında otomotiv sektörünün ana tedarikçilerine verdiği çok farklı malzeme spektlerinde ürünler oluşturmaktadır. Özellikle Avrupa’da EURO 6 standartına geçilmesi kapsamında zehirli gaz salınımının azaltılması amacıyla binek araçlarda hafifletilmeye gidilmesi çelik yerine alüminyum kullanımını arttırmış. Böylece başta araçlarda titreşim sönümleyici görev yapan anti vibrasyon takoz parçaları olmak üzere çok farklı çeşitlerde alüminyum parçaların üretim hacmi artmıştır. Firma üretim hacminin büyük bir çoğunluğu bu bağlamda üretilen parçalardır. Çok hassas toleranslarda ölçü ve mukavemet isteyen otomotiv sektörünün yanı sıra havacılık, emniyet, savunma, yapı/inşaat, elektrik, soğutma/klima, aydınlatma, asansör, trafik vb. endüstriyel alanlara yıllık 6.000 tonluk üretim kapasitesine sahiptir. Özellikle lokasyon olarak Türkiye’de otomotiv alanında söz sahibi firmalara yakınlığı firmamızın bir başka olanağıdır.

DENEYİMLİ KADROMUZ

Üretim kalite ve performansının yanı sıra çalışanlarının önemine inanan firmamız kadrosunda barındırdığı kendi alanında deneyimli ve bilgili personeli ile kaliteli üretim yapmaktadır. Toplamda yaklaşık 20 beyaz yaka çalışanı ve 135 mavi yaka çalışma ailesine sahiptir. Bunların içinde doktor mühendisler, metalurji ve malzeme mühendisleri, teknik öğretmenler ve teknisyenler ile alüminyum ve üretim prosesleri konusunda deneyimli bir kadro sayesinde bulunduğu konumu koruma ve daha da üst çıtalara ulaşma hedefi ile faaliyet göstermektedir.
Özenle kurulmuş kadrosu, sürekli yeniliği hedefleyen ve müşteri odaklı çalışma prensipleri, kalite ve performansı her zaman en üst seviyeye taşıma inancı ile firmamız sizlere en doğru en güvenilir ve en kaliteli ürün üretme yolunda çalışmaktadır…
deneyim-onat

7.611 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN